Aktualności
Historia szkoły
Patron
Grono pedagogiczne
Samorząd uczniowski
Najlepsi uczniowie
Osiągnięcia
Zajęcia dodatkowe
Linki
Archiwum wydarzeń

Napisz do nas
<<< strona główna

ROK SZKOLNY 2014/2015


06.11.2014-Przyłączenie się do IV edycji ogólnopolskiego programu ''Śniadanie daje moc''


Dnia 6 listopada 2014r w naszej klasie urządziliśmy śniadanie pod hasłem ''Śniadanie daje moc''. Przy robieniu śniadania pomagały nam dwie mamy i nasza pani. Nasza pani podzieliła nas na dwie grupy. Jedna grupa odpowiedzialna była za przygotowanie stołu, a druga za przygotowanie śniadania. Zrobiliśmy kanapki z żółtym serem i wędliną, z jajkiem, z białym serem i dżemem. Pokroiliśmy różne warzywa: pomidory, ogórki, paprykę, marchewkę i rzodkiewkę. Były też owoce, jogurty i płatki z mlekiem. Nie zabrakło także smakołyków: były babeczki, ciasto, jogurty Danon i soczki. Po przygotowaniu śniadania wszyscy usiedliśmy przy stoliku, żeby zjeść. Gdy każdy się najadł to wszystko ładnie posprzątaliśmy.


Na koniec podziękowaliśmy mamom za pomoc w przygotowaniu śniadania. Nasza Pani wręczyła nam certyfikat ukończenia kursu zdrowego odżywiania na piątkę i zrobiła nam wspólne zdjęcie.Bardzo podobał mi się ten dzień i z chęcią chciałabym go powtórzyć.

Julia Flak - uczennica klasy III.


07.11.2014 AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCIW dniu 7 listopada 2014 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta 11 Listopada zwanego Świętem Niepodległości. Akademię rozpoczęto od wspólnego odśpiewania Hymnu Państwowego. Uczniowie przybliżyli młodszym kolegom historię naszego kraju-czasów, gdy Polska straciła niepodległość i zniknęła na 123 lata z map świata. Apel był przedstawiony w ciekawej formie-uczniowie recytowali wiersze oraz śpiewali pieśni żołnierskie.

-p.A.Przygodzka


24-25.10.2014 SPOTKANIE INTEGRACYJNE

W dniach: 24-25. 10. 2014 roku o godzinie 17.00, my uczniowie klas IV-VI PSP im. Kard. St. Wyszyńskiego w Dybkach spotkaliśmy się na spotkaniu integracyjnym w szkole. Spotkanie rozpoczęliśmy turniejem piłki siatkowej, w którym udział brały 3 drużyny. Po jego zakończeniu wszyscy zebraliśmy się na wspólnym posiłku, który wszystkim bardo smakował. Potem mieliśmy chwilę odpoczynku.


Następnie każdy mógł spróbować swoich sił w karaoke. Specjalnie wytypowane jury miało za zadanie wytypować ,,króla karaoke'' . Po świetnej zabawie został rozegrany mecz piłki nożnej, a ci, którzy woleli pooglądać film-oglądali film, pt. ,,Siedem krasnoludków, historia jeszcze prawdziwsza''. Po przeprowadzonych rozgrywkach i obejrzeniu filmu, wszyscy bez wyjątku rozpoczęliśmy przygotowania do ciszy nocnej. Tak miną pierwszy dzień.


Następny dzień rozpoczęliśmy od zebrania się na korytarzu szkolnymi przydzielenia obowiązków. Po zebraniu rozpoczęliśmy przygotowania do śniadania. Udała nam się przyrządzić przepyszne kanapki i naleśniki. Uczniowie klasy piątej przygotowali turniej ,, Kocham Cię Polsko'', w którym wzięli udział reprezentanci klas IV-VI. Potem odbyły się turnieje zręcznościowe- piłka nożna, tor przeszkód, biegi drużynowe. W tym samym czasie, co turnieje zręcznościowe, odbyły się zajęcia kucharskie. Robiliśmy pizze i sałatkę. Gdy zajęcia kucharskie i turniej zręcznościowe dobiegły końca przyszedł czas na ich podsumowanie. Rozstrzygnięto wyniki czterech konkurencji, wszyscy, którzy zdobyli czołowe miejsca otrzymali drobne upominki w postaci słodyczy.
Wspólnie przygotowane zabawy i konkursy cieszyły się ogromnym zainteresowanie. Każdy z nas znalazł coś dla siebie. Było wiele śmiechu i radości, wszyscy bawiliśmy się świetnie. Uznaliśmy, że takie spotkania mogły być organizowane częściej...

Julia Gałązka - uczennica klasy V.


17.10.2014 ŚLUBOWANIE KLASY I


W tym dniu odbyła się uroczystość Ślubowanie dzieci z klasy pierwszej i Pasowanie ich na uczniów. Pierwszacy wierszykami i piosenkami potwierdzili, iż zasługują na miano uczniów Szkoły Podstawowej im.Kard.Stefana Wyszyńskiego w Dybkach.15.10.2014 DZIEŃ NAUCZYCIELA

Z okazji Święta Edukacji Narodowej za trud a zarazem pełną oddania pracę Samorząd Uczniowski przygotował akademię. Wyróżniającym się nauczycielom w pracy dydaktyczno-wychowawczej zostały wręczone nagrody dyrektora. Było wiele pięknych słów i podziękowań.
Na koniec uroczystości nauczyciele otrzymali przepiękne róże. Było wiele pięknych słów i podziękowań.
02.10.2014 WYBORY DO ZARZĄDU SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

W tym dniu przeprowadzone zostały wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole. Poprzedzone były kampanią wyborczą , w trakcie której kandydaci prezentowali swoje programy.
Największą ilość głosów uzyskali i będą pełnić w Zarządzie Samorządu Uczniowskiego funkcje:
 • Przewodnicząca -Natalia Kubat,
 • Zastępca -Alicja Świderska,
 • Skarbnik- Piórkowski Bartek,
 • Sekretarz- Piórkowska Beata.
 • IV ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

  Dnia 29 września 2014 roku obchodziliśmy IV ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA pod hasłem "Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają''. Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcenie uczniów, jak i dorosłych do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia.
  Nasza szkoła uzyskała certyfikat licencyjny numer 199/2014 Organizatora Lokalnych obchodów IV WMTDay 2014.

  Na szkolnym holu 3 Komisje Egzaminacyjne przeprowadzały egzamin z tabliczki mnożenia.Za poprawne udzielenie odpowiedzi na wszystkie pytania uczestnicy zdobywali tytuł MT Ekspert "Mistrz Tabliczki Mnożenia".

  Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, z pewnością weźmiemy udział w V Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia.

  WIĘCEJ O AKCJI WMTDay >>>>


  szkoła z klasą II edycja
  tytuł: ''szkoła z klasą...''
  REALIZOWANE PROGRAMY

  ''IV ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA ''
  KLUB BEZPIECZNEGO PUCHATKA
  Szkoła bez przemocy
         © 2006 JB